Narciarstwo biegowe, nartorolki
biegi terenowe


biegowki.dolinka.katowice.pl

Warunki śniegowe na trasach biegowych

SEZON LETNI 2013

2013-12-16: Park Pszczyna, Dodał(a): piter

We wtorek, 17 grudnia ostatnie w tym roku spotkanie przygotowujące do sezonu zimowego. Ostatnie w roku, ale nie w sezonie - bowiem sezon biegówkowy dopiero przed nami.

Mam nadzieję, że po przerwie świątecznej w styczniu zima dopisze i jeździć będziemy już na nartach.


2013-12-01: Park Pszczyna, Dodał(a): piter

Dziś biegaliśmy w jesiennym słońcu po kompleksie leśnym Bażantarnia, następne zajęcia dopiero za tydzień - we wtorek 10 grudnia. Spotykamy się standardowo w Parku Pszczyńskim przy Żubrze.
Czekamy na śnieg


2013-11-23: Wtorkowe zajęcia Pszczyna, Dodał(a): piter

UWAGA!
Planowane na wtorek 3 grudnia zajęcia w Pszczynie nie odbędą się. W zamian spotkamy się w niedzielę 1 grudnia. Dodatkowo jednorazowo zmieni się godzina oraz miejsce zajęć: w niedzielę 1 grudnia zaczynamy biegać o godzinie 11.00, spotykamy się natomiast przy dworku Bażantarnia (nad Porębą ). Teren ten jest bardzo urozmaicony, co sprzyja bieganiu z kijkami.

Miejsce spotkania

Do zobaczenia!


2013-11-23: Wieczór Biegówkowy w Namaste Katowice, Dodał(a): piter

W środę, 27 listopada zapraszam na Wieczór Biegówkowy do Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Zaczynamy o godzinie 19.00, wstęp wolny.
Strona klubu Namaste


2013-11-16:  Pszczyna, Dodał(a): piter

Zadanie domowe przed następnym wtorkowym spotkaniem w Pszczynie:
Power Training for Skiing
ZAPRASZAM


2013-11-16:  Ustroń, Dodał(a): piter

Foto: Ustrońska Szkoła Narciarstwa BiegowegoMieliśmy dziś okazję uczestniczyć w praktycznych warsztatach doskonalących technikę jazdy na nartorolkach oraz tajniki biegu imitacyjego. Biegaliśmy wspólnie na nartorolkach w Dolinie Wisły oraz nad Ustroniem z samymi kijami przy sprzyjającej jesiennej pogodzie, jednak w głębi serca chyba każdy z nas czka już na pierwszy śnieg.
Zajęcia były organizowane przez Ustrońską Szkołę Narciarstwa Biegowego.


2013-11-15:  Ustroń, Dodał(a): piter

Zapraszamy w imieniu organizatorów Ustrońskiej Szkoły Narciarstwa Biegowego, zarówno naszych stałych uczniów jak i pozostałych zainteresowanych do wzięcia udziału w zajęciach w sobotę, 16 listopada. Zajęcia na nartorolkach odbędą się w Ustroniu pod okiem mistrzów Polski.
Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt: 698-371-406


2013-10-31: Park Zwierzyniec - Dzika promenda Pszczyna, Dodał(a): piter

W najbliższy wtorek tj. 5 listopada o godzinie 19-tej spotykamy się w Pszczynie na zajęciach biegowych z kijami. To kolejny cykl przygotowań do sezonu zimowego, po nartorolkach na których jeździliśmy na wiosnę oraz w każdy wtorek przez 2 minione miesiąc.
Biegać będziemy z kijami, więc o nich nie zapomnijcie - podobnych do kijków trekkingowych lub nordic-walking, jednak odrobinę dłuższych. Pomocna z pewnością okaże się również czołówka.
Spotkania do pierwszego śniegu przy Żubrze w każdy wtorek.


2013-10-31:  Katowice, Dodał(a): piter

W środę 27 listopada zapraszam w imieniu gospodarzy Klubu Poróżników Namaste na wieczór o biegówkach. W zeszłym roku mowa była o rozpoczynaniu przygody z tym sportem, w tym roku kolejna odsłona tematu biegówek - coraz bardziej popularnego rodzaju narciarstwa. Tym razem będzie mniej o sprzęcie, więcej o przygotowaniu do sezonu oraz trasach biegowych w okolicy oraz w Beskidach.
ZAPRASZAM

Szczegóły wkrótce na stronach:
http://namaste.katowice.pl/


2013-10-23:  Pszczyna, Dodał(a): piter

UWAGA!
Najbliższe zajęcia na nartorolkach w Porębie, które odbędą się we wtorek 29 października, wyjątkowo rozpoczynamy o godzinie 17.00 a nie jak dotychczas o godzinie 19.00.
Będzie to już ostatnie spotkanie na nartorolkach w tym roku, bowiem od listopada rozpoczynamy kolejny cykl przygotowań do sezonu zimowego. Od 5 listopada spotykamy się jak dotychczas w każdy wtorek o godzinie 19.00, ale na zajęciach biegowych z kijkami. Zbiórki obok Żubra, przy wejściu do Parku Zwierzyniec od strony parkingu Pokazowej Zagrody Żubrów (Pszczyna, ulica Żorska).
Zapraszam!


2013-10-22:  Pszczyna, Dodał(a): piter

Zapraszam dziś na kolejne, jesienne zajęcia na nartorolkach. Na koronie zapory nie zalegają liście, co w połączeniu z doskonałą jak na tę porę roku pogodą zapowiada mam nadzieję udane wtorkowe zajęcia
Spotykamy się klasycznie na tamie zbiornika Łąka od strony Poręby o godzinie 19-tej.

To już przedostatnie spotkanie na nartorolkach, od listopada będziemy wspólnie biegać z kijami w Parku Pszczyńskim.


2013-09-26: Nartorolki w Porębie Dodał(a): piter

Wtorkowe zajęcia przygotowujące do zbliżającego się sezonu narciarskiego, zostały objęte patronatem przez MORiS Pszczyna. Spotkania na tamie będą nadal organizowane wspólnie z Towarzystwem narciarskim Biegówki.
Serdecznie dziękujemy również zarządcy zapory w Porębie - Zarządowi Zlewni Małej Wisły w Pszczynie, za udostępnienie korony zapory do prowadzenia zajęć


2013-09-26: Konfigurator parametrów sprzętu Dodał(a): piter

Przedstawiam autorski prosty konfigurator doboru sprzętu narciarskiego, który mam nadzieję będzie pomocny przy kompletowaniu nie tylko pierwszego sprzętu do biegówek.
Oblicza on podstawowe parametry przy doborze kijków oraz nart na podstawie wzrostu narciarza.


2013-09-11: Tama zbiornika Łąka Pszczyna - Poręba, Dodał(a): piter

Już w najbliższy wtorek, 17 września spotykamy się na pierwszych powakacyjnych jesiennych zajęciach na nartorolkach. Zaczynamy o godzinie 19-tej na tamie zbiornika Łąka od strony Poręby.

ZAPRASZAM!!


2013-09-10: Górski bieg imitacyjny Dodał(a): piter

Po sierpniowym górskim marszobiegu w słowackich Tatrach Zachodnich (Rohaczach), przyszła pora na kilka tras biegowych w Czarnogórskich górach Paštrovići oraz Rumija. Rejon Riwiery Barskiej to kapitalna baza wypadowa w góry, które wznoszą się bezpośrednio znad Adriatyku. Góry bardzo wymagające biegowo, zarówno pod względem technicznym jak i wytrzymałościowym, z uwagi na przewyższenia jakie należy pokonać z poziomu niemal zero, jak i bardzo stromych stoków.
Poniżej kilka zdjęć z treningów biegowych w górach Paštrovići oraz Rumija.


2013-08-27: Las Rudzicki Rudzica - Bronów, Dodał(a): piter

Kolejna propozycja terenowej trasy biegowej w okolicach Pszczyny to Las Rudzicki. Jest to mały fragment lasu pomiędzy Rudzicą i Bronowem, jednak ze względu na ciekawą rzeźbę terenu szczególnie moim zdaniem nadaje się do biegu imitacyjnego. Na jego obszarze, o niemal beskidzkim charakterze, znajduje się pomnik przyrody - Kamień Rudzicki.
Jak tylko spadnie śnieg, z pewnością jedne z zajęć odbędą się na jego terenie

Przykładowa pętla biegowa w Lesie Rudzickim w formacie KMZ


2013-08-18: Bieg imitacyjny w górach Beskid Żywiecki, Dodał(a): piter

Spędzając długi sierpniowy weekend na bazie namiotowej na Przełęczy Głuchaczki w Beskidzie Żywieckim, pomiędzy szczytami Pilska i Babiej Góry, miałem okazję wykonać kilka terenowych treningów biegowych. Dlatego też poniżej przedstawiam propozycje dwóch doskonałych tras górskich do treningu biegu imitacyjnego:

Priehyba & dolina Borsučie
Głuchaczki, Mędralowa


Przebieg pierwszej trasy w formacie KMZ


2013-08-10: Powakacyjne spotkania Pszczyna, Dodał(a): piter

Wstępny plan powakacyjnych zajęć przygotowawczych do sezonu zimowego, które odbywać się będą w okolicach Pszczyny, przedstawia się następująco:

  • Od 17 września rozpoczynamy jesienny cykl spotkań nauki jazdy na nartorolkach, podobnie jak spotykaliśmy się od maja br. zajęcia odbywać się będą na tamie jeziora zaporowego Łąka w Porębie. Cykl ten będzie prowadzony do końca października. Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 19-tej. Istnieje możliwość wypożyczenia nartorolek do stylu łyżwowego, po wcześniejszej rezerwacji.

  • Od listopada, wzorem roku ubiegłego, spotykać się będziemy na zajęciach biegowych z kijami trenując bieg imitacyjny. Te z kolei zajęcia będą się odbywać w Parku Pszczyńskim w okolicy Pokazowej Zagrody Żubrów. Zajęcia będą się odbywać również cyklicznie w każdy wtorek o godzinie 19-tej, dodatkowo w wybrane niedziele będziemy biegać w godzinach okołopołudniowych - o tych zajęciach będę informował na bieżąco

Na tych zajęciach będziemy się spotykać do pierwszego śniegu, umożliwiającego bieganie na nartach


2013-08-10: Bażantarnia Poręba, Dodał(a): piter

Fragment lasu przy Bażantarni nad Porębą w okolicach Pszczyny to doskonały teren do szkolenia techniki kolarstwa górskiego oraz doskonała bardzo urozmaicona terenowo remiza leśna do biegów narciarskich. To także mnogość wąskich ścieżek o sporych nachyleniach (jak na okoliczne warunki), doskonale nadających się do biegów terenowych. Polecam to miejsce do trenowania biegu imitacyjnego z kijami.


Lokalizacja Bażatarni w formacie KMZ


2013-07-05:  Pszczyna, Dodał(a): piter

W okresie wakacji przerwa w zajęciach na nartorolkach w Pszczynie. Na wspólną jazdę na nartorolkach zapraszamy tuż po wakacjach - w połowie września.


2013-06-19: Poręba - Łąka Pszczyna, Dodał(a): piter

Po dwóch z kolei deszczowych czerwcowych wtorkach, wczoraj mimo burzowych chmur nawałnica przeszła bokiem i mogliśmy wreszcie pojeździć na tamie jeziora Łąka w ramach wtorkowych spotkań na nartorolkach.
Kolejne zajęcia już w najbliższy wtorek, tj. 25 czerwca


2013-06-04: Nartorolki w Pszczynie Pszczyna, Dodał(a): piter

Jeśli pogoda się nie poprawi i popołudniu nadal będzie mokra nawierzchnia, to niestety dzisiejsze zajęcia na tamie zbiornika Łąka w Porębie się nie odbęda
Kontakt do instruktora:
698-371-406


2013-05-29:  Pszczyna, Dodał(a): piter

Wczoraj po raz drugi odbył się trening jazdy na nartorolkach pod okiem instruktora narciarstwa biegowego na zaporze zbiornika Łąka koło Pszczyny. Kilka zdjęć z zajęć można zobaczyć w galerii.

Kolejne zajęcia już za tydzień we wtorek, zapraszamy


2013-05-22: Poręba - Łąka Pszczyna, Dodał(a): piter

I po pierwszym wiosennym pszczyńskim szkoleniu jazdy na nartorolkach

Mieliśmy okazję pojeździć na tamie zbiornika Łąka w doborowym towarzystwie, w dodatku przy doskonałej pogodzie - popołudniowe burzowe chmury odsłoniły niebo i podczas jazdy mieliśmy nawet okazję podziwiać beskidzkie (nie tylko polskie) wierzchołki.
Mamy nadzieję, że grono rolkarzy/nartorolkarzy na wtorkowych zajęciach zacznie się powiększać oraz że zajęcia na zaporze wpiszą się na stałe w kalendarz imprez sportowych Ziemi Pszczyńskiej.

Do zobaczenia za tydzień!!


2013-05-21: Zapora zbiornika zaporowego Łąka Dodał(a): piter

Już dziś pierwsze spotkanie z cyklu letnich lekcji narciarstwa biegowego na nartorolkach. Kolejne już za tydzień, podobnie jak dziś również rozpocznie się o godzinie 19-tej.

Jeśli spotkania będą cieszyć się zainteresowaniem mieszkańców Pszczyny, to na nartorolkach lub łyżworolkach z kijkami biegowymi (co fachowo nazywa się Nordic Blading) jeździć będziemy wspólnie w okolicach Pszczyny również w każdy wtorek czerwca.
Warunkiem odbywania się zajęć jest sucha nawierzchnia - na mokrym asfalcie nartorolki do jazdy stylem łyżwowym mają niestety słabą przyczepność

Zapraszam
Piotr Jarczak, instruktor narciarstwa biegowego


2013-05-15: Nartorolki w Pszczynie - Poręba Pszczyna, Dodał(a): piter

Od przyszłego wtorku (21 maja) rozpoczynamy w Pszczynie cykl letnich spotkań nauczania techniki narciarstwa biegowego. Zajęcia odbywać się będą prawdopodobnie w każdy wtorek o godzinie 19:00 - dokładny harmonogram spotkań zostanie w najbliższych dniach opublikowany na stronach www.polskanabiegowki.pl. Po raz pierwszy spotykamy się na tamie jeziora Łąka - od strony Poręby.Zajęcia w sezonie letnim będą się odbywać z założenia na nartorolkach.

Co zabrać??
Jeśli nie posiadasz nartorolek - zabierz łyżworolki
Przydatne będą kijki do narciarstwa biegowego o długości odpowiedniej do stylu łyżwowego - jeśli nie posiadasz tak długich kijków - zabierz kijki trekkingowe lub kije do Nordic Walking-u Przy stawianiu pierwszych kroków wystarczą.
Istnieje możliwość wypożyczenia nartorolek do stylu łyżwowego - niezbędnym warunkiem jest posiadanie własnego obuwia do łyżwy w standardzie SNS Pilot.

Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów narciarstwa biegowego. Zapraszamy już dziś, do zobaczenia!


Strona Główna