Narciarstwo biegowe, nartorolki
biegi terenowe


biegowki.dolinka.katowice.pl

Warunki śniegowe na trasach biegowych

WARUNKI 2013/14

2014-03-25: Poręba Pszczyna, Dodał(a): piter

Po półrocznej przerwie oraz wyjątkowo ubogiej w śnieg zimie, wracamy do treningów na nartorolkach. Od przyszłego tygodnia, jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwolą (sucha nawierzchnia), spotykać się będziemy jak zawsze w każdy wtorek na tamie Zbiornika Łąka w Porębie koło Pszczyny.
W najbliższy wtorek, już według letniego czasu, zbiórka pół godziny wcześniej niż zwykle: o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszam!


2014-02-02: Park Pszczyński Pszczyna, Dodał(a): piter

Z przykrością zawiadamiam, że z powodu niekorzystnych warunków śniegowych a w zasadzie z uwagi na ich brak odwołujemy wtorkowe zajęcia w Pszczynie

Spotkania będziemy kontynuować wraz z nastaniem zimy. Informacje o szczegółach na bieżąco na stronie.


2014-02-02: Bieg Zbójników Białka Tatrzańska, Dodał(a): piter

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do Białki Tatrzańskiej na Bieg Zbójników. Szczegóły poniżej:

http://www.redbull.com/pl/pl/snow/stories/1331627423556/red-bull-bieg-zbojnikow


2014-01-28:  Pszczyna, Dodał(a): piter


2014-01-26: Biegówkowa Masa Krytyczna Pszczyna, Dodał(a): piter

W najbliższą sobotę, tj. 1 lutego 2014 o godzinie 16.00 jeśli tylko warunki śniegowe na to pozwolą, przyłączamy się w Pszczynie do Biegówkowej Masy Krytycznej. Impreza ma charakter ogólnopolski, powstała z inicjatywy Towarzystwa Narciarskiego Biegówki.

Zbiórka tam gdzie zawsze we wtorki, czyli przy Żubrze. Więcej informacji na stronie:

http://www.tnbiegowki.pl/Aktualnosci/biegowkowa-masa-krytyczna-zapowied.html


2014-01-26: Park Pszczyński Pszczyna, Dodał(a): piter

Zapraszam jak zwykle we wtorek na zajęcia z instruktorem w Pszczynie. Jeśli śniegu będzie za mało do biegania na nartach (co niestety jest bardzo prawdopodobne) - będziemy biegać z kijami dalej ćwicząc technikę biegu imitacyjnego.
Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 19-tej na parkingu przy wejściu do Pokazowej Zagrody Żubrów.


2014-01-26: Magurka Wilkowicka Bielsko-Biała, Dodał(a): piter
`

Na trasach w okolicach Magurki Wilkowickiej było dziś co prawda biało, wciąż jednak nie wystarcza to by biegać na nartach Pokrywa śnieżna w Beskidach jest niestety by biegać na nartach.

Śniegu leży tam maksymalnie 3cm, wystają kamienie i korzenie. Warunków do biegania trzeba szukać wyżej, choć i tam jest kiepsko. Czekamy n solidny opad


2013-12-25: Park Pszczyński Pszczyna, Dodał(a): piter

Zapraszam na zajęcia biegowe (lub jeśli warunki pozwolą na nartach biegowych) w Pszczynie w Nowym Roku! Pierwsze zajęcia po przerwie świątecznej, odbędą się już w 2014 roku we wtorek 7 stycznia.

Spotykamy się jak zawsze o godzinie 19-tej przy Żubrze przy Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Parku Pszczyńskim. Zajęcia początkowo odbywać się będą w każdy wtorek, jeśli warunki pogodowe będą wystarczające do biegania na nartach, dodatkowe zajęcia będą miały miejsce w weekendy
O szczegółach wkrótce na stronie.


2013-12-25: Szyndzielnia Bielsko-Biała, Dodał(a): piter

W paśmie Szyndzielnia-Klimczok-Błatnia w Beskidzie Śląskim warunków do jazdy na nartach biegowych niestety brak Zostały resztki starego śniegu. Halny wiatr połączony z wysoką temperaturą powoduje znikanie ostatniego śniegu a prognozy na najbliższe dni niestety nie są obiecujące.

Pozostaje czekać na zmianę pogody i świeżą dostawę białego puchu.


Strona Główna